Minu Raamatukogu (MIRKO)

MIRKO jätkab ilma ELLUta

Alates 1. juulist 2024 sulges Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU, mis teenindas lugejaid 12 aastat.  Senised  ELLU lugejad ja eestikeelse kirjanduse huvilised saavad edaspidi jätkuvalt kasutada üle-eestilist e-väljaannete laenutuskeskkonda MIRKO.  

MIRKO e-väljaannete laenutuskeskkonnal on üle 18 000 kasutaja ja liituda saavad kõik Eesti isikukoodi omavad inimesed. Laenutada saab e- väljaannete või audioraamatutena nii ilu – kui ka tarbekirjandust ning samuti mitmesugust perioodikat.  

MIRKO äpi allalaadimisel saab lugeda või kuulata teoseid ilma võrguühenduseta. MIRKO on loodud kasutamiseks veebi- ja mobiilibrauserites aadressilt mirko.ee; samuti mobiilirakendusena alla laetav AppStore ja GooglePlay poodides. MIRKO teoseid ei saa kasutada lugeriga. 

MIRKO e-väljaannete laenutusel on pakkuda raamatusõpradele üle 3000 raamatu ja ka ajakirju. Värsket kirjandust on oodata MIRKO-sse juba sügisel! 

MIRKO e-väljaannete laenutuskeskonnas olev kirjandus on suuremalt jaolt eestikeelne, kuid saadaval on ka võõrkeelset kirjandust. Võõrkeelse kirjanduse huvilisele soovitame kasutada Tallinna Keskraamatukogu OverDrive, sest sealne valik on palju laiem.  

Eesti Rahvusraamatukogu tänab Tallinna Keskraamatukogu kolleege, kes MIRKO loomisel aitasid kaasa nõu ja jõuga ning kellega teeme ka tulevikus koostööd. 

MIRKO laenutuskeskkonnale on oodata nii jooksvaid täiendusi kui ka suuremaid arendusi, mis parandavad kindlasti ka kasutuskogemust.  

MIRKO pakub lisaks e-väljaannete laenutusele ka paberraamatuid ja neid saab tellida transpordi tasu eest lähimasse pakiautomaati. Laenutuskeskkond avati septembris 2022. 

MIRKO-s on peale e-väljaannete laenutuse võimalus tellida ka paberraamatuid erinevatest raamatukogudest endale lähimasse pakiautomaati makstes transpordi tasu eest. Valida on  2 miljoni  teose hulgast, milles leidub ka noote ja helisalvestisi. 

Uudiskiri

Igakuine värske info Rahvusraamatukogu tegemiste ja ürituste kohta mugavalt otse postkasti.

Aitäh! Oled uudiskirjaga liitunud!

Palun täida kohustuslikud väljad korrektselt!

Minu Raamatukogu (MIRKO)

Minu Raamatukogu (MIRKO) teenust hoiab töös Eesti Rahvusraamatukogu.