Minu Raamatukogu (MIRKO)

Ükski raamat pole liiga kaugel – iga kirjanduslik sihtkoht on nüüd nii lähedal!

Minu Raamatukogu MIRKO on kasvanud suureks ja tugevaks: teenusega on nüüdseks liitunud 57 raamatukogu üle Eesti. MIRKO kaudu on saadaval üle 2 miljoni raamatu, noodi ja helisalvestise. Lisaks oleme lugejatele kättesaadavaks teinud suure osa Eestis välja antud e- ja audioraamatuid. 2024.aastal oleme ostnud 64 830 kasutuskorda ja 1900 nimetust e-väljaandeid. E-väljaannete laenutusi on selle aasta viie kuuga tehtud 23% rohkem kui eelmise aasta viimasel viiel kuul. Teenusel on üle 27 000 kasutaja.

Lugemissima Suvissima – MIRKO suvekampaania

Tänavuse suvekampaania fookuses on paberraamatud ja nende laenutamine raamatukogudest. Kas teadsid, et kui napib aega raamatukogu külastamiseks, saab raamatud, noodid ja helisalvestised tellida otse koju? Oleme selle võimaluse tutvustamiseks ellu kutsunud 1. juunist kuni 15. septembrini toimuva välimeedia- ja digikampaania, mille raames pakume kasutajatele võimalust tellida raamatuid pakiautomaati tasudes edasi-tagasi transpordi eest vaid 3 euro eest.

MIRKO on sel suvel ennast sisse seadnud ka Pärnu rannas, kus MIRKO värvides riietumiskabiin kutsub kõiki rannalisi nautima suurepärast lugemist. Lisaks Pärnule võib MIRKO vahvaid kampaaniajoonistusi kohata Haapsalu, Tartu ja Tallinna valgusvitriinidel ja reklaampindadel.

MIRKO suvekampaania visuaalid on inspireerivad ja lõbusad, näidates, kuidas raamatute lugemine rikastab meie igapäevaelu erinevates olukordades. Olgu see siis rannas kalade seltsis, metsas karudega või lihtsalt kodus. MIRKO kaudu tellitud raamatud pakuvad naudingut ja teadmisi igal sammul. Visuaalid kujutavad stseene, kus raamatud saabuvad värskelt nagu hõrgud road, mereloomad ja metsaloomad loevad koos sinuga ning raamatud saabuvad soojalt nagu Vahemere suvi. Need lõbusad ja meeldejäävad kujutised rõhutavad, et MIRKO kaudu saab raamatud kätte kiirelt ja mugavalt, kus iganes sa ka ei viibiks.

Sukeldu lugudesse, kus iganes sa ka poleks – isegi rannas!

Minu Raamatukogu MIRKO on Eesti inimeste virtuaalne raamaturiiul, mille kaudu saab laenutada teoseid ja tellida need otse kodu lähedal asuvasse pakiautomaati. MIRKO-t haldab Eesti Rahvusraamatukogu koostöös teenuses osalevate raamatukogudega.

Telli raamatud aadressilt http://laenutus.mirko.ee ja avasta uus lemmikraamat juba täna! Korraga saab tellida kuni 5 raamatut 21 päevaks ning tähtaega on võimalik pikendada.

Uudiskiri

Igakuine värske info Rahvusraamatukogu tegemiste ja ürituste kohta mugavalt otse postkasti.

Aitäh! Oled uudiskirjaga liitunud!

Palun täida kohustuslikud väljad korrektselt!

Minu Raamatukogu (MIRKO)

Minu Raamatukogu (MIRKO) teenust hoiab töös Eesti Rahvusraamatukogu.